Nesuďte, co můžete udělat dnes, podle toho, co jste dělali v minulosti.

Manager Manager May 29, 2020 Blog

Nesuďte, co můžete udělat dnes, podle toho, co jste dělali v minulosti.

WebMD Medical Reference Recenze: Sabrina Felson, MD dne 30. července 2020

Zdroje

ZDROJE:

"Dietní pokyny pro Američany, 2010," Zdravotní a sociální služby v USA.

Slavín, J. Journal of the American Dietetic Association, 2008.

Slavín, J. Journal of International Medical Research, ledna 2009.

Higbee, J. Výživa a metabolismus, 2004.

Funkce WebMD: „Dnešní složka vlákna.“

USFDA: “Pokyny pro označování výživy.”

Ústav lékařství. Referenční dietní příjem energie, sacharidů, vlákniny, tuků, mastných kyselin, cholesterolu, bílkovin a aminokyselin, National Academies Press, 2005.

Informační centrum mikroživin institutu Linuse Paulinga.

MedicineNet: “Vláknina.”

Mezinárodní rada pro informace o potravinách (IFIC): „Fibre Fact Sheet."

V angličtině

Desde los inicios de WebMD, regularmente, hemos buscado patrocinadores y anuncios publicitarios de organizaciones, fabricantes and other Lideres importantes dedicicados and proporcionar informationon sobre salud y estilos de vida. Estos patrocinadores, los cuales se encuentran en una form de anuncios publicitarios, no facilitan que le entreguemos materiales galardonados sin costo alguno para usted. WebMD ofrece a los patrocinadores la oportunidad de entregar with a mercadeo and informationons on the productos and services al publicary with informationones and enlaces dentro de noestro sitio. Nosotros tomamos varios pasos para asegurar que usted pueda claramente identificar el contenido de tento materiál que ofrecemos, antes de que usted lo vea, y el cual está bajo el control redakční de nuestros patrocinadores, por lo tanto, usted bibreeded dokument desea ver el materiál o ne. Další informace, lea nuestra Política de Publicidad.

Cuando usted ve "De nuestro patrocinador", "Patrocinado por", "Promocionado por" Ó "Por (Nombre del patrocinador)" cs WebMD

nicozero funguje

Odlišné údaje mezi materiálem WebMD a jeho obsahem jsou vytvořeny nebo proporcionálně pro všechny nové patrocinadory, známé kvalitní materiály jako "De nuestro patrocinador", "Patrocinado por", "Promocionado por" Ó "Por (Nombre del patrocinador)". Aunque el contenido of the material of un patrocinador is a la Política de Publicidad, de WebMD, no est to never a la Política editorial de WebMD. Patrocinador je odpovědný za přesnost a cíle obsahu materiálu a není revidován pro el Departamento Editorial de WebMD pro přesné a přesné cíle, cíle a rovnováhu.

A continuación mencionamos algunas formas en las cuales identificamos el materiál de un patrocinador y algunos puntos que se relacionan con el material que deseamos llamar su atención:

Todo el contenido de un material que se encuentre en WebMD y que es creado o proporcionado por un patrocinador se identifica bajo la etiqueta "De nuestro patrocinador", "Patrocinado por", "Promocionado por" Ó "Por (Nombre del patrocinador)".

En la parte de arriba de cada page of material de nuestros patrocinadores, colocamos un texto aclaratorio que informa que el contenido en esta página fue creado o proporcionado por el patrocinador y el cual está bajo control su único.

Los enlaces hacia el contenido del material del patrocinador directamente o los enlaces del contenido del material de nuestro patrocinador incluirá la etiqueta "De nuestro patrocinador", "Patrocinado por", "Promocionado por" Ó "Por" (Nombre del patrocinador)".

Dentro del contenido del material de un patrocinador, puede haber enlaces que lo llevan al sitio web del patrocinador. Webová stránka obsahuje web patrona, který obsahuje materiály, WebMD, které jsou určeny k návštěvě jiného webu. Nosotros describimos is processo con más detalles en la Política de Privacidad de WebMD. El contenido del material de un patrocinador lleva los derechos de autor del nombre usado por el patrocinador o los derechos de autor del dueño. Obsah materiálu pro patrocinadora zahrnuje popisný řádek konečného materiálu pro oznámení na webu WebMD, žádný zvláštní produkt, služba nebo zvláštní zpracování.

Cuando terceras partes financian la creación del contenido de un redakční materiál WebMD

Además de crear y proporcionar su propio material para ser presentado en nuestro sitio (el cual calificamos como "De nuestro patrocinador ", "Patrocinado por", "Promocionado por" Ó "Por (Nombre del patrocinador)", terceras partes pueden proporcionar financiamiento a WebMD for la creación por parte of WebMD del contenido editorial original for la red de WebMD. En tales casos, la tercera parte puede trabajar con WebMD a identificar un the tema al que se ha acordado jointment, pero el contenido será producido de acuerdo con nuestro Proceso de Contenido Původní popis en nuestra Política Editorial a la terceraning parte no tenten control contenido. A petición de éstos, estas terceras partes pueden recibir la atribución “Traído a usted por” “Respaldado por,” “Financiado por,” o atribuciones obdobes en nuestro contenido editorial durante el período que ellos financiaron un programa. Esta atribución no tiene la intención de reflejar cualquier cambio en la naturaleza del contenido editorial .

Cuando WebMD trabaja con otras terceras partes para financiar el costo del contenido de un material educacional

WebMD trabaja con el gobierno y otras organizaceones o asociaciones cuya misión principal es educar al público sobre temas o problemas de salud. Nosotros usamos un marco específico de criterios para revisar y selectionar and estas Organizationones y trabajar con ellas para crear o selectcionar el contenido del material sobre temas dentro de áreas específicas. Obsah materiálu je revidován a upravován podle tercera parte a luego editado a aprobado z osobní redakce WebMD. Jako todo a galardonado materiálu WebMD, tato kategorie materiálů je pod kontrolou a redakční politika WebMD a proces přesného, ​​ekvilibrio a cíle.

En estos casos, použité v rozporu:

que colocamos un texto descriptivo en la parte de arriba de la pagina para dejarle saber que WebMD creó and selectionó and contenido del material con asistencia a spolupráce de la organizace or Association con la que trabajamos para crear el material. generalmente, verá las palabras "colaboración educacional" seguidas del nombre de la organización con la que trabajamos para crear el contenido del material y un hiperenlace en la definiceón de "colaboración educacional." También le diremos si ha habido financiamiento por otra tercera parte la cual no tiene control sobre el contenido del material.

Fitness je nadčasová. V každém věku je to obrovský rozdíl v tom, jak se cítíte a jak se pohybujete, pomáhá vám snižovat čísla (jako je váha, cholesterol nebo krevní tlak), které vám lékař neustále zmiňuje, a dokonce vám zlepšuje náladu.

Uvnitř i navenek vyhráváte, když jste aktivní, bez ohledu na to, kolik je vám let. Ale ne vždy to tak vypadá, zvláště pokud jste byli nějakou dobu stranou.

Propadli jste jedné z těchto falešných představ o stárnutí a cvičení? Získejte fakta, abyste se tam mohli vrátit.

1. “Jsem příliš starý.”

Ve skutečnosti je nehýbání se mnohem riskantnější a může urychlit proces stárnutí.

Neaktivní lidé mají dvakrát vyšší pravděpodobnost, že se u nich vyvine srdeční onemocnění, a také mají více návštěv u lékaře a berou více léků.

Pokud jste dlouho necvičili, začněte pomalu s aerobní aktivitou s nízkým dopadem, která zvýší vaši srdeční frekvenci, jako je plavání.

Pro celkové zdraví srdce doporučuje American Heart Association 30 minut aerobní aktivity 5 dní v týdnu a 2 dny v týdnu silového tréninku. Pokud vám půlhodina denně připadá skličující, uvažujte v malém. I 10 minut chůze je dobrý začátek.

Cvičení nemusí znamenat, že se pustíte do nového sportu. Ale pokud existuje nějaká činnost, kterou jste rádi dělali, když jste byli mladší (řekněme tenis nebo volejbal), hledejte způsob, jak se k ní vrátit.

2. “Ublížím si.”

Ne, pokud víte, co děláte a pracujete v rámci svých možností.

Před zahájením cvičebního programu se nejprve poraďte se svým lékařem. Mohou vám říci, které aktivity vyzkoušet a kterým se vyhnout.

Když začnete, spolupracujte s profesionálem, který vám přesně ukáže, co máte dělat. Tímto způsobem zůstanete v bezpečí.

Pamatujte, že čím jste fyzicky zdatnější, tím menší je pravděpodobnost, že se zraníte. Zlepšení rovnováhy tím, že budete dělat věci jako jóga a tai chi, vám také může pomoci vyhnout se pádům ve vašem každodenním životě. Stejně tak silový trénink, který můžete provádět s ručními činkami, stroji v posilovně nebo dokonce vlastní vahou těla (vzpomeňte si na kliky a výpady).

Pokračování

3. “Moje srdce není dost silné.”

Při pravidelném cvičení pomáhá spíše posilovat srdce, než jej ohrožovat.

Nemusíte se hlásit na maraton, dokonce ani na 5K. Fyzická aktivita může být stejně jednoduchá jako rychlá chůze. To je dost na to, abyste podpořili krevní oběh a hladinu cholesterolu, a může vám to zlepšit náladu.

4. "Nemohu si to dovolit."

Jistě, můžete utratit malé jmění za členství v posilovně nebo cvičební zařízení; ale abyste byli fit, nemusíte utrácet ani desetník.

Nazujte si sportovní boty s dobrou oporou a jděte se projít nebo zaběhat. Nebo strávit hodinu zahradničením na dvorku.

Pokud je špatné počasí, využijte toho, co máte doma. Konzervy fungují dobře jako lehké závaží pro silový trénink.

Můžete také použít váhu vlastního těla (pro prkna nebo kliky), nebo chodit po schodech nahoru a dolů. Pokud byste chtěli investovat do stroje, poohlédněte se po málo používaném cvičebním náčiní v místních prodejnách.

Pokud toužíte po skupinových lekcích nebo po nějaké další výuce, existuje mnoho zdrojů, jak zůstat fit. Některé tělocvičny nabízejí slevy pro seniory a některé zdravotní plány zahrnují členství v určitých fitness programech.

Podívejte se také na zdroje své komunity. Některé místní parky mohou mít základní cvičební zařízení a dokonce i některá místa uctívání nabízejí fitness lekce zdarma.

5. “Nehýbu se jako dřív.”

To bylo tehdy; tohle je teď. Nesuďte, co můžete udělat dnes, podle toho, co jste dělali v minulosti.

Cvičení není o běhu tak rychle jako ve středoškolském atletickém týmu nebo když vám bylo 20 let. Můžete se pohybovat svým vlastním tempem a stále těžit.

Studie z Yale University zjistila, že senioři, kteří chodili jen 20 minut denně, měli po 2 letech nižší riziko poruchy pohyblivosti než ti, kteří tak nechodili.

Místo toho, abyste se ohlíželi za tím, co jste dělali, přijměte fitness jako nástroj, který vás v příštích letech udrží psychicky i fyzicky bystrý.

Pokračování

6. “Nemám s kým cvičit.”

Můžete někoho najít! Vstupte do vycházkového nebo zahradnického klubu. Podívejte se na rozvrh ve vašem místním komunitním centru nebo YMCA, abyste viděli, jaké bezplatné nebo cenově dostupné lekce cvičení nabízejí. Najděte příležitosti, jak se spojit s lidmi, kteří mají rádi stejné aktivity jako vy.

Jakmile se rozhovoříte o svém aktivním životním stylu, možná vás překvapí, že kolem vás už jsou lidé, se kterými můžete cvičit a kteří pracují na tom, abyste byli fit. Nebo možná někoho ve svém životě inspirujete k pohybu a vy dva můžete společně cvičit.

Věřte, že když se budete hýbat, všechno ostatní – jako třeba najít kamaráda na cvičení – zapadne na své místo.

WebMD Medical Reference Recenze napsala Nayana Ambardekar, MD dne 17. června 2020

Zdroje

ZDROJE:

NIH Senior Health: “Výhody cvičení.”

CDC: „Učinit fyzickou aktivitu součástí života staršího dospělého“, „Spadá mezi starší dospělé: Přehled“.

American Heart Association: „Fyzická aktivita zlepšuje kvalitu života“, „Doporučení pro fyzickou aktivitu u dospělých“.

Pahor, M. Journal of the American Medical Association, 28. května 2014.

Harvard Health Publications: „Chůze, další cvičení pomáhají seniorům zůstat mobilní, nezávislí.“

Janssen, H. American Journal of Clinical Nutrition, duben 2002.

Není pochyb o tom, že bílkoviny jsou pro vás dobré – a mohou vám dokonce pomoci shodit nechtěná kila. Ale (a věděli jste, že existuje "ale," že?), je důležité jíst správné množství a správný druh bílkovin, abyste dosáhli celoživotních výsledků hubnutí, které chcete.

Zde je 10 skvělých zdrojů chudých bílkovin:

1. Ryby

2. Mořské plody

3. Bílá drůbež bez kůže

4. Libové hovězí maso (včetně svíčkové, svíčkové, kulatého oka)

5. Odstředěné nebo nízkotučné mléko

6. Odtučněný nebo nízkotučný jogurt

7. Sýr bez tuku nebo s nízkým obsahem tuku

8. Vejce

9. Libové vepřové maso (svíčková)

10. Fazole

Funkce WebMD Recenze Kathleen M. Zelman, MPH, RD, LD dne 01. ledna 2004 © 2004 WebMD, Inc. Všechna práva vyhrazena.

Není pochyb o tom, že bílkoviny jsou pro vás dobré – a mohou vám dokonce pomoci shodit nechtěná kila. Ale (a věděli jste, že existuje "ale," že?), je důležité jíst správné množství a správný druh bílkovin, abyste dosáhli celoživotních výsledků hubnutí, které chcete.

Studie vystupovala v "Proč fungují diety s vysokým obsahem bílkovin?" vrhá další světlo na slibný trend směřující ke zvyšování množství bílkovin v redukčních dietách. A to je jen jedna z mnoha studií šetrných k proteinům vydaných letos.

V únorovém čísle časopisu Journal of Nutrition, výzkumníci z University of Illinois uvedli, že diety se středně vysokým obsahem bílkovin – 0,73 gramu bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti – zlepšily hubnutí a zachovaly svalovou hmotu lépe než diety s nízkým obsahem bílkovin.

A vědci z University of Tennessee informovali v lednovém vydání American Journal of Clinical Nutrition že jíst tři porce denně nízkotučných mléčných výrobků (další zdroj bílkovin) také napomáhá hubnutí. Proč fungují diety se středně vysokým obsahem bílkovin? Vyšší obsah bílkovin pomáhá udržet hlad na uzdě a v důsledku toho vám pomáhá držet se diety na hubnutí.

Ale je to důležité "číst drobným písmem," také. Všechny tyto studie hubnutí kontrolovaly celkový příjem kalorií na 1 340 – 1 700 kalorií za den a diety zahrnovaly spoustu ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků, přičemž zdroje bílkovin a mléčných výrobků byly štíhlé a s nízkým obsahem tuku. Žádné skupiny potravin nebyly omezeny.

Základní poselství těchto nedávných studií? Každý z nás má speciální výživové potřeby, takže někteří lidé mohou zhubnout více na dietě, která napumpuje bílkoviny a sníží sacharidy – jiní ne. WebMD Weight Loss Clinic podporuje tuto filozofii diety na míru a dává členům možnost najít tu správnou dietu, která odpovídá zdravému rozmezí.

16. října 2001 – Před několika lety na dovolené v San Franciscu Mary Duffy, 45letá spisovatelka, napadlo, že by zkusila kruhový trénink. V jednu chvíli třída požadovala, aby skočila na minitrampolíně. "Skákal jsem stále výš a výš, když jsem najednou spadl na rám a podlomil se mi kotník," říká Duffy, který žije v New Yorku. "Skončil jsem na pohotovosti se zlomeninou. Trvalo rok a hodně fyzioterapie, než jsem mohl znovu začít cvičit."

Nakonec se Duffy vrátila ke svým obvyklým běžeckým tréninkům a kurzům stacionární cyklistiky. Ale netrvalo dlouho a objevil se další problém: vysilující bolest kolene, zranění, které lékaři připisovali nadměrnému používání, a které ji přivedlo znovu k fyzioterapii. "Myslím, že to hodně souvisí s věkem," ona říká. "Kdysi jsem mohl jít o víkendu ven a dělat něco aktivního a nic necítil, i když jsem celý týden necvičil.