Dlaczego mój tatuaż jest swędzący?

Manager Manager September 1, 2022 Blog

Dlaczego mój tatuaż jest swędzący?

Skóra jest największym organem w ciele, a jej zadaniem jest ochrona ciała przed najeźdźcami. Kiedy dana osoba ma tatuaż, igła łamie barierę skóry. W odpowiedzi skóra rozpoczyna proces gojenia.

Ten proces gojenia może powodować swędzenie, zaczerwienienie, obrzęk i inne objawy, gdy skóra naprawia się wokół tatuażu.

Większość z nich Czas, że niewielkie swędzenie z nowego tatuażu zniknie samodzielnie. Ale jeśli dana osoba zauważa uporczywe swędzenie lub inne objawy na nowym lub starym tatuażu, powinien zobaczyć się z lekarzem.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o możliwych przyczynach stojącego za swędzeniem tatuażu i jak je leczyć. <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Czy to normalne dla tatuażu na swędzenie?

Normalne jest doświadczanie łagodnego swędzenia po uzyskaniu tatuażu. Ponieważ tatuaż polega na rozbiciu skóry, ciało musi naprawić ranę w taki sam sposób, jak w przypadku cięcia lub zadrapania. Podczas gdy skóra goje się, swędzenie często pojawia się.

Osoba musi być czujna przez pierwsze kilka dni lub tygodni po nowym tatuażu, aby zapewnić właściwe gojenie. Jeśli pojawią się inne objawy lub swędzenie się pogarsza, może to być oznaka innego problemu.

Normalne gojenie

Po uzyskaniu tatuażu skóra naturalnie zacznie tworzyć strup i leczyć. Może to powodować swędzenie, które może irytować. Oprzyj się chęci drapania, ponieważ może to powodować większe podrażnienie, a nawet prowadzić do infekcji. Zarysowanie może również zbyt wcześnie usuwać strup, co może skutkować bliznami. Zrapanie może również zakłócać umieszczenie atramentu i zniekształcać tatuaż, rujnując dzieła sztuki.

Kontynuuj stosowanie maści lub kremów, które zaleca artysta tatuażu.

swędzenie powinno podporządkować się w odległości 1– 1– 2 tygodnie. Jeśli swędzenie utrzymuje się lub pogarsza, zobacz lekarza.

Inne czynniki, które mogą powodować swędzenie tatuażu, obejmują:

zakażenie

Uzyskanie tatuaży przebijają tatuaż skóra. Aby zapobiec wejściem do ciała przez bakterie lub innych najeźdźców, upewnij się, że artysta tatuażu używa sterylnych, jednorazowych lub sterylizowanych instrumentów.

Za pomocą instrumentów lub tuszu niesterylnego może wprowadzić bakterie lub inne organizmy do skóry . Artysta tatuażu nie powinien również mieszać niesterylnych składników w atrament, takich jak woda z kranu. Wszystkie te rzeczy mogą spowodować infekcję.

Zapytaj artystę tatuażu o ich praktyki sterylizacyjne, zanim zgodzą się na tatuaż.

Objawy infekcji mogą obejmować:

 • Zaczerwienienie, które rozprzestrzenia się i pogarsza
 • Czerwone smugi na skórze
 • Ból, który nie staje się lepszy
 • Czerwone guzki, które są swędzące i swędzące Bolesne
 • Dreszcze

Bez leczenia infekcja tatuażu może się pogorszyć i rozprzestrzeniać się po całym ciele. Osoba powinna udać się do lekarza, jeśli podejrzewa, że ​​może mieć infekcję po uzyskaniu tatuażu.

Dowiedz się więcej o tym, jak stwierdzić, czy tatuaż jest tutaj zarażony.

reakcja alergiczna

Tatuaż zawierają składniki, które mogą powodować reakcję alergiczną u niektórych osób. Czasami ta reakcja może nastąpić miesiące lub lata po otrzymaniu tatuażu.

Ludzie zwykle rozwijają alergię na określony kolor atramentu. Chociaż każdy kolor może powodować reakcję alergiczną, amerykańska Akadologia dermatologii sugeruje, że czerwony atrament powoduje najbardziej reakcje alergiczne.

Jedno badanie zauważa, że ​​pigmenty czerwonego tatuażu mogą zawierać toksyczne metale, takie jak glin, żelazo i wapń . Te metale mogą wywoływać reakcje alergiczne, takie jak kontaktowe zapalenie skóry.

W niektórych przypadkach procedury medyczne mogą również powodować reakcję alergiczną, nawet w starym tatuażu. Triggers may include joint replacement surgery or receiving treatment for HIV.

A mild allergic reaction can cause:

 • itching
 • redness
 • Buksy przypominające pryszcze
 • Pęcherzy
 • Skorupę lub łuszczenie
 • Podniesiona, łuszcząca się skóra
 • Przezroczysty płyn pochodzący z tatuażu

Czasami łagodna reakcja alergiczna zniknie sama. Jeśli nie będzie lepsze w ciągu kilku dni, zobacz lekarza.

Poważną reakcję alergiczną może zagrażać życiu.

Szukaj natychmiastowej opieki medycznej w sprawie następujących objawów:

 • trouble breathing
 • dizziness
 • fast heart rate
 • chest tightness
 • severe swelling

Sun Allergy

Niektórzy ludzie, którzy mają wytatuowaną skórę, mogą rozwinąć reakcję alergiczną na światło słoneczne. Może się to zdarzyć natychmiast po uzyskaniu tatuażu lub w ciągu kilku godzin.

może powodować reakcję alergiczną na słońce:

 • małe, swędzące nierówności
 • Hives
 • Zaczerwienienie
 • Obrzęk
 • Pęcherzy

Unikaj bezpośrednio wystawiania tatuażu na światło słoneczne. Po uzyskaniu tatuażu trzymaj bandaż na kilka godzin lub czas, który radzi artysta tatuażu. Następnie pamiętaj, aby pokryć tatuaż czystym bandażą lub odzieżą oceną UPF za każdym razem, gdy jesteś na słońcu.

Kiedy tatuaż całkowicie się zagoi, nałóż wodoodporne filtr przeciwsłoneczny SPF 30 lub wyżej na każdym czas, że jesteś na zewnątrz. Zapytaj sklep z tatuażami o rekomendacje dotyczące kremu przeciwsłonecznego. Nie nakładaj kremu przeciwsłonecznego, dopóki artysta tatuażu nie mówi, że jest to bezpieczne.

Ersema

egzema jest stanem, który powoduje zapalenie, czerwone, swędzą lub pękniętą skórę. Różnorodne czynniki mogą wywoływać wyprysk, w tym alergie, suchość lub drażniące, takie jak zapachy.

Tatuaże niekoniecznie wyzwalają egzemę. Jednak wyprysk może wybuchnąć w dziedzinie miesięcy tatuażu, a nawet wiele lat później.

Osoby, które mają wyprysk, mogą chcieć porozmawiać z lekarzem przed uzyskaniem tatuażu. Powinny również rozważyć poproszenie tatuażu o użycie atramentów do wrażliwej skóry. Sklep z tatuażami powinien dostarczyć instrukcje dotyczące opieki po przejściu i maść do użytku podczas leczenia.

Jeśli wyprysk rozwinę się na nowym tatuażu lub wokół niego, zapytaj artystę tatuażu o nawilżaczy, które nie zakłócają nowego atramentu. Unikaj produktów, które mają zapachy lub alkohol, ponieważ mogą one pogorszyć wyprysk. P> łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy atakuje zdrowe komórki skóry. To powoduje, że komórki skóry odnawiają zbyt szybko, co często powoduje czerwone, łuszczące się plastry na skórze. Skale z łuszczycy są często swędzące i bolesne.

Jednym z znanych wyzwalaczy łuszczycy jest uszkodzenie skóry. Narodowa fundacja łuszczycy twierdzi, że nawet małe obrażenia, takie jak kutas igły ze szczepionki, mogą uruchomić łuszczycę u niektórych osób.

Ponieważ uzyskanie tatuażu wiąże się z użyciem igły do ​​przebicia skóry, może wywoływać łuszczyca pojawi się po raz pierwszy.

Osoby, które mają tatuaż i mają objawy łuszczycy, powinny udać się do lekarza. Łuszczyca można leczyć za pomocą kremów miejscowych i innych leków.

Dowiedz się więcej o tatuażach i łuszczycy tutaj.

Rak skóry

Należy zauważyć, że nie ma, że ​​nie ma, że ​​nie ma, że ​​nie ma, że ​​nie ma Dowody sugerujące bezpośredni związek między tatuażem a rakiem skóry. Dlatego prawdopodobieństwo, że swędzący tatuaż ma wszystko wspólnego z rakiem skóry, jest wyjątkowo niskie.

Jednak rak skóry może pojawiać się w dowolnym miejscu na skórze, w tym obszary o tatuażach, a jednym objawem raka skóry jest raka skóry swędząca, czerwonawe łatka na skórze.

Jeśli ktoś eliminuje wszystkie inne potencjalne przyczyny swędzącego tatuażu, a jeśli ktoś zauważa swędzenie ze zmianami skóry w obszarze tatuażu, powinien zobaczyć a Lekarz sprawdzania raka skóry.

Leczenie, a kiedy zobaczyć lekarza

Zwracanie się do swędzenia tatuażu będzie zależeć od przyczyny. Na przykład

Osoba z wypryskiem lub łuszczycą może wymagać lekarza lub lekarza opieki zdrowotnej, aby uzyskać leczenie tych stanów.

Reakcja alergiczna może wymagać natychmiastowej opieki medycznej, aby powstrzymać odpowiedź autoimmunologiczną.

Postępowanie zgodnie z odpowiednimi poradami pooperacyjnymi pomoże prawidłowo zagoić się nowym tatuażu, co może pomóc w wyeliminowaniu swędzenia.

aby pomóc złagodzić swędzenie spowodowane normalnym tatuażem H Proces ealing, osoba powinna:

 • Unikaj drapania tatuażu
 • Nigdy nie wybieraj na strupach
 • Unikaj używania umywalek lub peelingów na tym obszarze jako Ulecza się
 • Zastosuj kremów lub maści, zgodnie z zaleceniami ich artysty tatuażu
 • Spróbuj przechowywać kremów lub maści w lodówce, ponieważ chłodzenie może pomóc w swędzeniu
 • Unikaj Używając jakichkolwiek irytujących lub surowych produktów na tatuażu
 • Tajn tatuażu chroniony przed słońcem
 • Unikaj kąpieli lub pływania przez czas, który tatuaże zaleca
 • Weź leki alergiczne na łagodną reakcję alergiczną

Jeśli pojawiają się inne objawy lub swędzenie, dobrym pomysłem jest wizyta lekarza lub lekarza.

Odwiedź A Doktor lub usługodawca opieki zdrowotnej w przypadkach:

 • Swędzenie pogarszające się
 • Zakrywające zaczerwienienie z ciężkości
 • Brak poprawy po kilku tygodniach
 • Poważny obrzęk
 • Gorączka
 • emanowanie
 • Skalowanie

Podsumowanie

Istotniste Tattoo jestPowszechne zjawisko, szczególnie w przypadku nowych tatuaży. Skóra naturalnie się zagoi się po urazie, a tatuaż nie jest inny. Ten proces gojenia zwykle powoduje swędzenie.

Oprócz normalnego procesu gojenia, inne możliwe przyczyny swędzącego tatuażu obejmują egzemę i reakcję alergiczną. Ludzie, którzy doświadczają swędzącego tatuażu, powinni spróbować zidentyfikować przyczynę swędzącego tatuażu i odpowiednio leczyć go. i inne objawy nie wykazują oznak poprawy w miarę leczenia tatuażu.

 • Atopic zapalenie skóry/wyprysk
 • Cat 1

Wiadomości medyczne mają ścisłe wiadomości ścisłe Wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpania tylko z recenzowanych badań preparat cardioxil, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents